Okan Buruk’tan Mertens’e yardımcılık teklifi

Dries Mertens, Beşiktaş derbisindeki performansıyla taraflı tarafsız herkese “Yaş 36 yolun başı” dedirtmeyi başardı.

Sezon sonu emekli olmaya hazırlanan Belçikalı isim futboluyla göz kamaştırdı. Hele ki oyuna yeni giren Aboubakar’dan koşup topu kapması durumunu özetledi. Ve o Mertens’in sezon sonunda mukavelesi bitiyor. Geçen sezon futbola nokta koymak istemişti ama Okan Buruk devreye girip “Bir sezon daha” diye ikna etmişti. Şimdi aynı Okan Buruk bu kez farklı bir görev için öğrencisiyle görüşme hâlinde.

CEVAP SEZON SONU

Takımın önemli bir parçası olan ve önünde sadece 11 maç kalan (1’i Süper Kupa finali) Mertens, Buruk’un “Yeni sezonda kulübede yardımcım ol” sözünü cebe koydu. Tabii yönetimin ve teknik ekibin önceliği bir sezon daha devam etmesi yönünde ama Mertens aktif futbola nokta koyacak.

Eşiyle beraber durum değerlendirmesi yapacağını belirten 10 numaranın öncelikli hedefi ülkesi Belçika’ya dönmek. Yeni kariyer planlamasında teknik adamlık da bulunan Mertens, Buruk’a cevabını ailesiyle beraber değerlendirme yaptıktan sonra sezon sonu vereceğini söyledi.

36’LIK DELİKANLI

Mayıs ayında 37 yaşına girecek olan Dries Mertens, bu sezon 40 maçta sarı kırmızılı formayı giyerken 7 gol attı, 8 de asist yaptı.

KAYNAK: TÜRKİYE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x