Analist Uyardı: Bu 3 Altcoin’den Haftaya Uzak Durun!

Kripto para piyasası bir geri çekilme yaşasa da bu sınırlı oldu. Genel piyasa havasında yükseliş hissiyatı hakim. Bununla birlikte çeşitli nedenlerle bazı kripto paralar riskli bölgede duruyor. Kripto paraların fiyatlarını büyük ölçüde etkileme potansiyeli olan temel bir olay da token-unlock etkinliğidir. Çünkü, tokenlerin piyasaya akması dolaşımdaki arz enflasyonunu artırır. Kripto analisti Vinicius Barbosa, önümüzdeki hafta piyasaya yüklü miktarda token enjekte edecek 3 altcoin için yatırımcıları uyarıyor.

Kritik token unlock etkinlikleri!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, traderlar ve yatırımcılar token-unlock etkinliklerini yakından takip ederler. Çünkü, tokenlerin serbeset kalıp piyasaya akması arzı artırır. Dolayısıyla bu da ilgili altcoin fiyatı üzerinde baskı oluşturur. Yani, yatırımcılar, risklerini yönetmek için arz ve talep dinamiklerini göz önünde bulundururlar. Önümüzdeki için planlanmış 3 token-unlock etkinliği dikkatleri çekiyor. Bu üç proje, önümüzdeki yedi gün içinde 270,58 milyon dolar değerindeki token’den 232 milyon dolarının kilidini açacak.

Cliff önümüzdeki yedi günün kilidini açar. Kaynak: TokenUnlocks

İlk sıradaki altcoin: dYdX Protokolü (DYDX)

DYDX, merkezi olmayan bir borsa protokolü. Altcoin, unlock nedeniyle yatırımcıların uzak durması gereken token olarak yeniden öne çıkıyor. DYDX, 29 Şubat’da da 130 milyon dolar değerinde 33,34 milyon tokenin kilidinin açtı. Şimdi, protokol 31 Mart’ta aynı miktarda DYDX’i dolaşıma sokacak. Bu miktarın şu andaki değeri 117,33 milyon dolar. Bu, DYDX’nin aydan aya fiyatında yaklaşık %10’luk bir kaybı temsil ediyor.

Dağıtıma gelince, erken yatırımcılar en fazla kilidi açacak. Bunun değeri şu anki fiyattan 65,07 milyon dolar. Bu arada ekip, önümüzdeki haftalarda satmak üzere 35,83 milyon dolar değerinde DYDX’e sahip olacak. Ayrıca, gelecekteki çalışanlar için 16,43 milyon dolar değerinde bir rezerv geri kalanı alacak.

DYDX token 31 Mart’ta açılıyor. Kaynak: TokenUnlocks

İkinci sırada Echelon Prime (PRIME) geliyor

Echelon Prime da yüklü miktarda PRIME’ın kilidini açacak. PRIME’ın 912.040 adedi Parallel Studios rezervine, 750.000 adedi ise özel yatırımcılarına gidecek. Dolayısıyla yatırımcıların, beklenen satış oynaklığı nedeniyle önümüzdeki hafta token’den uzak durması mantıklı.

PRIME token 30 Mart’ta açılıyor. Kaynak TokenUnlocks

Son sıradaki altcoin: Sui Network (SUI)

Sui Network’ün (SUI), 30 Mart’ta unlock ekinliği var. Bu yüzden, yatırımcıların önümüzdeki hafta uzak durmasında fayda var. Özellikle protokol, 7,88 milyon dolar değerinde 4 milyon SUI’yi topluluk rezervine bırakacak. Bununla birlikte altcoin, tam olarak açıklanmayan toplam 76,07 milyon dolar değerinde token’in kilidini açacak.

SUI token 30 Mart’ta açılıyor. Kaynak: TokenUnlocks

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x